DZIEŃ DOBRY: niezawodny przepis na udaną środę

5:45. Przebudzam się. Słyszę mojego partnera, cichutko krzątającego się po domu. Zaraz wychodzi do pracy. Cmok na do widzenia. Zasypiam.

6:21. Do mojego umysłu dociera delikatny dźwięk budzika, o ten: Harmony. Okno w sypialni jest uchylone, czuję zapach kwitnących na podwórzu bzów. Przeciągam się leniwie. Mam całą godzinę i 9 minut do wyjścia. Dużo czasu. 
Buongiorno!
6:25. Wstaję z łóżka. Myję zęby i zastanawiam się, co na siebie ubrać. Spoglądam przez okno, z jednej strony ciemne chmury, z drugiej błękitne niebo i bielutkie cumulusy. Zaufam cumulusom. 

7:00. Śniadanko. Szklanka czekoladowo-bananowych płatków Crunchy zalana mlekiem. Kawę sobie odpuszczam, wypiję w pracy z koleżankami. 

7:10. Suszę włosy, szybki make-up. Pakuję torbę z laptopem. Do ekotorby wkładam blachę sernika na zimno z galaretką i brzoskwiniami. Przygotowałam go dzień wcześniej, żeby umilić poranek sobie i współpracownikom :) Jeszcze tylko lunchbox i jestem gotowa.

7:30. Wychodzę z domu. Zabieram śmieci do wyrzucenia po drodze. Miał to zrobić mój partner, ale odpuszczę mu ;) Zamykam drzwi. Przede mną 15 minut spaceru do pracy. Wybieram najbardziej zieloną trasę. Oddycham głęboko. Uśmiecham się do przechodniów. Dzień dobry środo!

6 komentarze:

 1. Bardzo pozytywny poranek!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, dla mnie każdy poranek mógłby przebiegać w ten sposób :)

   Usuń
 2. bossssko :) wczuwam się w 100%!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest jeden drobny szczegół, o którym nie można zapomnieć wieczór PRZED: pójść spać o rozsądnej porze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładny poranek, taki spokój i harmonia!

  OdpowiedzUsuń
 5. proszę, zostań moją koleżanką z pracy i przynoś mi sernik <3

  OdpowiedzUsuń

 

Popularne posty

Fb