A PLACE FOR INSPIRATION. Jak ewoluują marzenia z dzieciństwa?

Chciałabym podzielić się z Tobą jednym z moich dziecięcych marzeń. To marzenie towarzyszy mi od dziecka i co jakiś czas daje mi o sobie znać, najczęściej gdy jestem przeładowana obowiązkami i potrzebuję chwili wytchnienia... Chodzi o własną, niewielką, intymną przestrzeń, stworzoną tylko i wyłącznie do przebywania z samą sobą oraz inspirującą do tworzenia: nowych pokładów energii, nowych pomysłów, nowych rozwiązań. To tworzenie przybierało w moim życiu różne formy. Jako kilkuletnia dziewczynka śniłam, że tata zbudował dla mnie domek na drzewie. Taki maleńki, drewniany domek, w którym mogłam zaszyć się na cały dzień i rysować. Uwielbiałam rysować, malować, wyklejać, wycinać, kolorować... Trochę później, zainspirowana japońską bajką Czarodziejka z Księżyca, zamierzałam uruchomić obserwatorium na dachu mojej ogrodowej altanki. To był czas, kiedy pasjonowała mnie astronomia, a do listy moich marzeń dopisałam lot w kosmos jednoosobowym promem kosmicznym. Teraz, kiedy dorosłam, marzę o niewielkiej, urokliwej oranżerii, po brzegi wypełnionej kwiatami w kolorze pudrowego różu, bieli i fioletu, pełnej zielonych pnącz. W dzień rozgrzanej słońcem, wieczorami otulonej światłem latarenek... Przyglądając się tym marzeniom zauważam, że przez całe swoje życie szukam miejsca, w którym mogłabym w pełni być sobą, cieszyć się chwilą i marzyć. Urzeczywistnieniem moich aktualnych fantazji są poniższe fotografie. Może zainspirują również Ciebie?

Więcej inspiracji TUTAJ ♥
Chętnie zobaczę Twoje inspirujące miejsce. Możesz dodać zdjęcie na mojej Pinterest'owej tablicy: a place for INSPIRATION oraz podzielić się nim w komentarzu :)

4 komentarze:

 1. świetny blog, widać że masz na niego pomysł, a to ważne! :) będę zaglądać tu oczywiście, oby posty często się pojawiały :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że tak sądzisz! Dziękuję za motywację :)

   Usuń
 2. Tez mi się marzy takie miejsce tylko dla mnie, ale na razie nie zapowiada się na to, żebym mogła takie mieć. Jednak, kto wie, może pewnego dnia się uda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz cel, więc prędzej czy później znajdziesz do niego drogę :))

   Usuń

 

Popularne posty

Fb