W życiu chodzi o STWARZANIE SIEBIE

Dużo czasu zajęło mi zastanawianie się, jak połączyć wszystkie aktywności, zainteresowania i dziedziny, które są dla mnie ważne, które sprawiają mi radość i nadają sens mojemu życiu. W jaki sposób zebrać te wszystkie puzzle i ułożyć z nich doskonały obrazek? Prawie codziennie słyszałam komentarze: "Fajnie że masz pasje, ale z tego nie da się żyć" albo: "Wybierz wreszcie coś, czym chcesz się zająć. Rób jedną rzecz, ale dobrze" czy też: "Jak zaczniesz pracę na etacie, to nie starczy Ci czasu na wszystko" (...). Mogłabym przywoływać wiele podobnych zdań, jednak każde z nich wzbudzało we mnie podobny bunt i opór. Zawsze miałam w głowie myśl, że przecież można to wszystko połączyć, mogę zajmować się wieloma profesjami naraz. Udowodnię Wam. Chociaż jeszcze nie wiem JAK...

Ponieważ mam nieustanny kłopot z wyznaczaniem priorytetów wśród moich puzzli, postanowiłam nie szukać na siłę jedynej słusznej drogi. Postanowiłam ją stworzyć, zgodnie z moim życiowym motto:

Life is about creating yourself
Tylko w taki sposób moja układanka może pozostać kompletna, a ja - szczęśliwa :) Puzzle mają to do siebie, że tylko w komplecie pokazują cały obraz. Obraz osobowości. Nie zgubię żadnego z nich. Poukładam je po swojemu. A jak? Ten blog będzie dokumentacją mojego życia z i dzięki flow.


3 komentarze:

  1. Dobrze to rozumiem, bo mam podobnie. Interesuję się wieloma rzeczami i jak szalona muszę przeskakiwać od jednej do drugiej. Trochę przeszkadza mi fakt, że trudno jest w ten sposób każdą z dziedzin dogłębnie poznać, jednak dzisiaj pocieszyły mnie słowa, które przeczytałam na innym blogu. Uświadomiły mi coś ważnego, także Tobie też je przekażę... :)

    Mianowicie koncentrowanie się na jednej rzeczy jest dobrą drogą do stania się profesjonalistą w danej dziedzinie, jednak najbardziej twórcze rzeczy powstają poprzez łączenie różnych elementów - takich, których nikt wcześniej nie połączył. Ja jak najbardziej wybieram twórcze życie! :)

    Wygląda na to, że to, co najbardziej osobiste, może być też ogólne, wspólne dla wielu ludzi. :) Pozdrawiam i powodzenia w "układaniu puzli"! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za Twój komentarz, jest bardzo wspierający! :)

    OdpowiedzUsuń

 

Popularne posty

Fb