FLOW NA CO DZIEŃ. Rozwijaj się w nowym roku!

Analizując statystyki bloga zauważyłam, że w ubiegłym roku najczęściej czytanym przez Was postem był ten o rozwoju osobistym na urlopie. Nie kryję swej radości, tym bardziej, że włożyłam w ten projekt dużo pracy (zwłaszcza nad sobą) i mam nadzieję, że Wy również na tym skorzystaliście :)) Idąc za ciosem, postanowiłam stworzyć nowy, tym razem całoroczny projekt "Flow na co dzień".

Głównym założeniem projektu jest odpowiednie rozplanowanie swojego czasu na 5 sfer: pracę, rozwijanie pasji, lifestyle, rozwój osobisty i relacje z ludźmi.  Zrobiłam sobie nawet "mały" wykres ;)


Ważne jest, aby w każdym obszarze znalazły się takie czynności i doświadczenia, które wywołują we mnie stan flow, wtedy czas będzie płynął dużo przyjemniej i efektywniej. Jest to dość niebezpieczne, bo wtedy pojawia się ryzyko, że zapomnę o całej reszcie zadań... ale z każdego dnia chcę wycisnąć jak najwięcej, dlatego ważnym elementem projektu jest prowadzenie kalendarza. Przyznam się, że ja w tym roku prowadzę aż dwa jednocześnie (moi bliscy wiedzieli co mi kupić w prezencie gwiazdkowym - tnx Kasia i Ania!).

Moje szczegółowe postanowienia / projekty, które chcę zrealizować w 2014 jeszcze przez chwilę pozostawię dla siebie, będę o nich informować na bieżąco na blogu. Poza nimi mam jeszcze 3 propozycje, zainspirowane moim wakacyjnym wpisem:

1. Raz w miesiącu zrobię coś, czego nigdy wcześniej nie robiłam.

2. Raz w miesiącu spróbuję czegoś, czego nigdy wcześniej nie jadłam / nie piłam.

3. Raz w miesiącu odwiedzę miejsce, w którym nigdy nie byłam.

3 zadania, 12 miesięcy na realizację. Jestem ciekawa czy pójdzie mi tak dobrze, jak na urlopie w Bułgarii ;) Przyłączycie się? Ach, zapomniałabym - możecie zrobić sobie własny wykres na bazie mojej grafiki, obrazek do pobrania tutaj: klik2 komentarze:

  1. Te 3 punkty to dla mnie przepis na bardzo fajne 12 miesięcy! Staram się robić takie rzeczy jak najczęściej, ale nigdy nie podchodziłam do tego z założeniem, że w każdym miesiącu zrobię coś w tym kierunku. Dlatego wszystkie trzy punkty pożyczam na ten rok. I coś mi mówi, że na kolejne też. ;-)

    PS: Dostałaś już może kubek obiektyw z Twojej wishlisty? :)

    OdpowiedzUsuń

 

Popularne posty

Fb