DESZCZ. najstarsza kołysanka świata

Lubię pisać o sprawach aktualnych. Takich, które na co dzień zaprzątają głowę mnie, mojej rodzinie, znajomym, a ponadto realnie oddziałują na nasze życie. Nie mam tutaj na myśli sytuacji politycznej na świecie czy też problemów egzystencjalnych ludzkości... Chodzi mi o takie bardziej przyziemne drobiazgi. Chociaż temat, który chcę dzisiaj poruszyć, śmiało mógłby wpisać się w obie te górnolotne kategorie ;)  Ale do rzeczy...

Nie pamiętam takiego czerwca. W kalendarzu astronomiczna wiosna, ale za oknem widzę niebo udekorowane ciemnoburym puchem, z którego spływają strugi deszczu. Słońce przebija się tylko na kilka minut dziennie, czuję się niedoenergetyzowana i niedogrzana. I tak w kółko od kilku dni. Niezbyt inspirujące? Bynajmniej!

Deszcz też może przynosić energię i optymizm, ale działając w zupełnie inny sposób niż słońce. Nie poprzez oślepiający blask i gorąco, ale przez swój spokój i rytmiczność. Postanowiłam zaproponować Wam mały przegląd deszczowych inspiracji, które zamienią ten smutny szary dzień w coś pozytywnego. Wszystko zależy od naszego nastawienia :) Zatem pozwólcie, że zostawię Was z moim postem i pójdę cieszyć się "niepogodą" :)

FILM:

Na pewno macie w pamięci niejedną filmową scenę, której deszcz, jako postać drugoplanowa, nadaje specyficznego, wyjątkowego charakteru, nasyca silnymi emocjami i sprawia, że możemy bez kłopotu wczuć się w nastrój tej chwili? Moją ulubioną deszczową sceną filmową jest fragment filmu The Notebook / Pamiętnik. Kojarzycie Allie i Noah? To jedna z najpiękniejszych historii miłosnych, przynajmniej w moim prywatnym rankingu ;) Wracając do fragmentu: deszcz pełni w nim funkcję katharsis, pomaga bohaterom oczyścić się z negatywnych przekonań i emocji, które budowały się w nich przez lata rozłąki... A od tego już tylko maleńki krok do pogodzenia się :) Sami zobaczcie:


FOTOGRAFIA:

Kilka moich zdjęć, które powstały w trakcie lub tuż po deszczu. Uwielbiam zbliżenia (jakkolwiek dwuznacznie to brzmi ;) ).
HANDMADE:

Z takimi ślicznościami przy sobie, nawet największa ulewa przejdzie niezauważona :)
Komplet deszczowy | anamarko
Naszyjnik | Ana Matusevic
Naklejki na ścianę | Only Stickers
Dance in Rain | QuotableLife
Coffee Set | ZuppaAtelier
Rain Cloud Earrings | verarodrigues
Rain Cloud | LullabyMobiles

CYTATY:

♥ "Deszcz - najstarsza kołysanka świata." | E.M. Remarque

♥ "Jak strumienie i rośliny, dusze także potrzebują deszczu, ale deszczu innego rodzaju: nadziei, wiary, sensu istnienia. Gdy tego brak, wszystko w duszy umiera, choć ciało nadal funkcjonuje. Można wtedy powiedzieć: „W tym ciele żył kiedyś człowiek." | Paulo Coelho

♥ "Jeśli chcesz oglądać tęczę, mu­sisz dziel­nie znieść deszcz." 

♥ "Some People Dance in the Rain. Others Just Get Wet."

♥ "Anyone who says sunshine brings happiness has never danced in the rain." 

LINKI:

♥ RainyMood.com - oczyszczający dźwięk deszczu

♥ Rainy Mood | TUMBLR - fotografie, filmy, animacje

♥ Wikiquote - więcej deszczowych cytatów

Jestem ciekawa jak na Was działa deszcz: usypiająco? kojąco? oczyszczająco? inspirująco? Dajcie znać w komentarzach, jestem ciekawa jak sobie z radzicie z obecną aurą :)

5 komentarze:

 1. Uwielbiam deszcz, idealny na przemyślenia, inspirujący i i po prostu zwyczajnie piękny :)

  http://fireflyshearts.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam deszcz,wprawia mnie w taki melancholijny nastrój. Przepiękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chcę te kolczyki!!!! (to pisała Dorota)

  OdpowiedzUsuń

 

Popularne posty

Fb